Cat 72 Grader Cutting Edge 5d9553
Description Grader B lades information: Grader B lades Pictures Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 4T2242 , road grader blade , serrated grader blade ,...
Description
Grader B
lades
information:
Grader B
lades
Pictures
Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4T2242
,
road grader blade
,
serrated grader blade
,
mini excavator grading blade
,
7D1949
,
cutting edges for motor grader
| Nome | Grader cutting edge???5d9553 cutting edge |
| Part No. | 5D9553 |
| Unit weight | 29kgs |
| Dimension | 1828*152*16 13*5/8" |
| Application | Motor grader |
| Service | 1.OEM Part Number or Customer Design 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| Material | Grader blades: High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnBEnd bits???Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30Mn |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Grader end bits | Thickness 13-19mm, Width 152-280mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge |
| Other blades type | Cutting edges, Dozer Cutting Edge, Dozer cutting edges and end bits, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, excavator bucket blade, Scraper Cutting Edge, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, Cutting edges for bucketsa?| |
Source: https://www.yfwearparts.com//cutting-edges/grader-blades/cat-72-grader-cutting-edge-5d9553.html
Produtos Relacionados
-
LS4751400JR Komatsu Bucket Lip Shroud Right Hand
bucket teethDescription LS4751400JR PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Right Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
96089140, 550XS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH
bucket teethDescription 96089140, 55OXS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH, Bucket Welded on Adapter, HENSLEY Komatsu KMAX Bucket Adapter, Excavator LoaderBackhoe Skd Steer Atachment Point Holder, Hensley Style Standard Bucket Side Pin Tooth Adapters, OEM Aftermarket Komatsu...
-
550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD
bucket teethDescription 550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD, Adapter Protector, Replacement Komatsu Wear Plate System, Wear Runners, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Mining Tooth System and shovel lip shroud. Bucket Protection Part...
-
Cat Style Excavator J350 1U3352 Bucket Teeth or Tooth
bucket teethDescription C ompany Introduction Ningbo Sanjin factory produce a large inventory of bucket teeth and reliable quality bucket tooth. You can get reliable quality, factory price, quick Response and excellent service from us. All of our efforts is to make...


