Cat 72 Grader Cutting Edge 5d9553
Description Grader B lades information: Grader B lades Pictures Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 4T2242 , road grader blade , serrated grader blade ,...
Description
Grader B
lades
information:
Grader B
lades
Pictures
Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4T2242
,
road grader blade
,
serrated grader blade
,
mini excavator grading blade
,
7D1949
,
cutting edges for motor grader
| Nom | Grader cutting edge???5d9553 cutting edge |
| Numéro de pièce | 5D9553 |
| Unit weight | 29kgs |
| Dimension | 1828*152*16 13*5/8" |
| Application | Motor grader |
| Service | 1.OEM Part Number or Customer Design 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| Matériel | Grader blades: High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnBEnd bits???Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30Mn |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Grader end bits | Thickness 13-19mm, Width 152-280mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge |
| Other blades type | Cutting edges, Dozer Cutting Edge, Dozer cutting edges and end bits, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, excavator bucket blade, Scraper Cutting Edge, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, Cutting edges for bucketsa?| |
Source: https://www.yfwearparts.com//cutting-edges/grader-blades/cat-72-grader-cutting-edge-5d9553.html
Produits similaires
-
Lip Wear Protection WS141LL For Kommatsu PC200
bucket teethDescription Komatsu Parts J-Bolt Lip Wear Protection WS141LL, Replacement Komatsu Weld-on Bucket Guard Lip Shrouds, Gum Guard,Base edge protector, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Lip Protector, Komatsu mining backhoe and shovel...
-
6Y6335 6Y6335R Bolt On Bucket Tooth For Backhoe Bucket
bucket teethDescription Product Specification F actory T our Advanced process Best performance Combining unique material with excellent heat treatment, our bucket teeth point can maximize its wear. And our design makes products more wear-resistant and durable! Perfect...
-
Daewoo DH360 Bucket Tooth Adapter 713-00032RC
bucket teethDescription Product Specificatio n Daewoo bucket tooth adapter Ningbo Sanjin production All the bucket teeth and adapters made in our foundry are used advanced lost wax investment casting process. The main process for excavator bucket teeth includes:...
-
Cat Style Excavator J350 1U3352 Bucket Teeth or Tooth
bucket teethDescription C ompany Introduction Ningbo Sanjin factory produce a large inventory of bucket teeth and reliable quality bucket tooth. You can get reliable quality, factory price, quick Response and excellent service from us. All of our efforts is to make...


