Cat 72 Grader Cutting Edge 5d9553
Description Grader B lades information: Grader B lades Pictures Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 4T2242 , road grader blade , serrated grader blade ,...
Description
Grader B
lades
information:
Grader B
lades
Pictures
Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4T2242
,
road grader blade
,
serrated grader blade
,
mini excavator grading blade
,
7D1949
,
cutting edges for motor grader
| Nombre | Grader cutting edge???5d9553 cutting edge |
| Part No. | 5D9553 |
| Unit weight | 29kgs |
| Dimension | 1828*152*16 13*5/8" |
| Application | Motor grader |
| Service | 1.OEM Part Number or Customer Design 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| Material | Grader blades: High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnBEnd bits???Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30Mn |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Grader end bits | Thickness 13-19mm, Width 152-280mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge |
| Other blades type | Cutting edges, Dozer Cutting Edge, Dozer cutting edges and end bits, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, excavator bucket blade, Scraper Cutting Edge, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, Cutting edges for bucketsa?| |
Source: https://www.yfwearparts.com//cutting-edges/grader-blades/cat-72-grader-cutting-edge-5d9553.html
Productos relacionados
-
Komatsu Bucket Lip Shrouds LS4751400JL
dientes de cuboDescription LS4751400JL PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Left Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
dientes de cuboDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
Hensley XS252RC Komatsu PC3000 Tooth Rock Chisel
dientes de cuboDescription XS252RC Bucket Tip for Komatsu PC3000 Excavators, Standard Rock Tooth for shovel excavators loaders, Side Pinned Tooth Pick Point Tip, Komatsu Excavator Backhoe Wheel Loader Bucket Attachments, Kmax XS Teeth System, DRP Hensley bucket teeth and...
-
XS250P XS250PX 95137240 PC2000 Excavator Teeth Pin
dientes de cuboDescription XS250PX XS250P Hensley Mining XS Tooth Pin, Part No. XS250PX, XS250P,XS250PC, KP250C, KP250X Suitable for Bucket Tooth &Adapter, used in Excavator, Digger, Wheel Loader, Skid Steer, Backhoe Loader, Scraper, Bulldozer China Wholesale Price Buy...


