Cat 72 Grader Cutting Edge 5d9553
Description Grader B lades information: Grader B lades Pictures Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 4T2242 , road grader blade , serrated grader blade ,...
وصف
Grader B
lades
information:
Grader B
lades
Pictures
Hot Tags: cat 72 grader cutting edge 5d9553, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4T2242
,
road grader blade
,
serrated grader blade
,
mini excavator grading blade
,
7D1949
,
cutting edges for motor grader
| اسم | Grader cutting edge???5d9553 cutting edge |
| رقم القطعة | 5D9553 |
| Unit weight | 29kgs |
| البعد | 1828*152*16 13*5/8" |
| Application | Motor grader |
| Service | 1.OEM Part Number or Customer Design 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| مادة | Grader blades: High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnBEnd bits???Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30Mn |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Grader end bits | Thickness 13-19mm, Width 152-280mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge |
| Other blades type | Cutting edges, Dozer Cutting Edge, Dozer cutting edges and end bits, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, excavator bucket blade, Scraper Cutting Edge, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, Cutting edges for bucketsa?| |
Source: https://www.yfwearparts.com//cutting-edges/grader-blades/cat-72-grader-cutting-edge-5d9553.html
منتجات ذات صلة
-
Lip Wear Protection WS141LL For Kommatsu PC200
bucket teethDescription Komatsu Parts J-Bolt Lip Wear Protection WS141LL, Replacement Komatsu Weld-on Bucket Guard Lip Shrouds, Gum Guard,Base edge protector, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Lip Protector, Komatsu mining backhoe and shovel...
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
bucket teethDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
5T8366 Strip-Wear Fits Caterpillar 120G 120H 120H ES 120H NA 120K 12G 12H 12H ES
bucket teethDescription The 5T8366 bucket tooth is a core weara??resistant component designed for Caterpillar (CAT) excavators. Manufactured from higha??strength manganese steel via precision casting and heat treatment, it delivers exceptional hardness, impact...


