Cat 7 Ft Grader Blades 5D9554 Cutting Edge
Description Grader B lades information Grader B lades We can manufacture and provide you the correct cutting edges for your specific needs and you'll improve output, effectiveness and reliability as soon as your earthmoving job starts. A careless choice will...
Description
Grader B
lades
information
Grader B
lades
We can manufacture and provide you the correct cutting edges for your specific needs and you'll improve output, effectiveness and reliability as soon as your earthmoving job starts. A careless choice will create numerous issues for you including, poor durability, increased costs.
Hot Tags: cat 7 ft grader blades 5d9554 cutting edge, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4ft grader blade
,
excavator grader blade
,
8E5531
,
serrated cutting edges
,
grader end bits
,
7D1158 cutting edge
| Nom | Grader blades???5d9553 cutting edge |
| Numéro de pièce | 5D9554 |
| Unit weight | 34kgs |
| Dimension | 2133*152*16 15*5/8" |
| Application | Cat Motor grader 12G,12H,120G,120H,130G,16T,140H,135H,143H,12F |
| Service | 1. OEM Part Number or as per your drawings 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping4. Help to identify correct bolts and nuts with the blades |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| Matériel | High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge, 7 ft grader blade, 8 ft grader blade , cutting edges for motor grader, a?| |
Produits similaires
-
LS5501750J Heavy GET Parts Lip Shroud
bucket teethDescription LS5501750J Komatsu BUCKET CENTER PROTECTION, Replacement Aftermarket OEM Parts 93295940/LS5501750J/932-959-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with delivery,...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
Replacement Bucket Cutting Edges for Loaders 3G6395
bucket teethDescription Loader bucket edge information Our blades material is high strength alloy steel, which make our cutting edges and end bits more wear resistant and durable. With excellent performance, high wear resistance and nice surface finish, our blades will...
-
Cat Style Excavator J350 1U3352 Bucket Teeth or Tooth
bucket teethDescription C ompany Introduction Ningbo Sanjin factory produce a large inventory of bucket teeth and reliable quality bucket tooth. You can get reliable quality, factory price, quick Response and excellent service from us. All of our efforts is to make...


