Cat 7 Ft Grader Blades 5D9554 Cutting Edge
Description Grader B lades information Grader B lades We can manufacture and provide you the correct cutting edges for your specific needs and you'll improve output, effectiveness and reliability as soon as your earthmoving job starts. A careless choice will...
وصف
Grader B
lades
information
Grader B
lades
We can manufacture and provide you the correct cutting edges for your specific needs and you'll improve output, effectiveness and reliability as soon as your earthmoving job starts. A careless choice will create numerous issues for you including, poor durability, increased costs.
Hot Tags: cat 7 ft grader blades 5d9554 cutting edge, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4ft grader blade
,
excavator grader blade
,
8E5531
,
serrated cutting edges
,
grader end bits
,
7D1158 cutting edge
| اسم | Grader blades???5d9553 cutting edge |
| رقم القطعة | 5D9554 |
| Unit weight | 34kgs |
| البعد | 2133*152*16 15*5/8" |
| Application | Cat Motor grader 12G,12H,120G,120H,130G,16T,140H,135H,143H,12F |
| Service | 1. OEM Part Number or as per your drawings 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping4. Help to identify correct bolts and nuts with the blades |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| مادة | High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge, 7 ft grader blade, 8 ft grader blade , cutting edges for motor grader, a?| |
منتجات ذات صلة
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
bucket teethDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD
bucket teethDescription 550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD, Adapter Protector, Replacement Komatsu Wear Plate System, Wear Runners, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Mining Tooth System and shovel lip shroud. Bucket Protection Part...
-
LS5501750J Heavy GET Parts Lip Shroud
bucket teethDescription LS5501750J Komatsu BUCKET CENTER PROTECTION, Replacement Aftermarket OEM Parts 93295940/LS5501750J/932-959-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with delivery,...
-
6G4372 Wear Strip Fits Caterpillar 14M 14M3 16M 16M3 18M3
bucket teethDescription 6G4372 Wear Guide for Grader Engine 16M 120H 140G 140H 16G 160H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates,...


