Cat 7 Ft Grader Blades 5D9554 Cutting Edge
Description Grader B lades information Grader B lades We can manufacture and provide you the correct cutting edges for your specific needs and you'll improve output, effectiveness and reliability as soon as your earthmoving job starts. A careless choice will...
Description
Grader B
lades
information
Grader B
lades
We can manufacture and provide you the correct cutting edges for your specific needs and you'll improve output, effectiveness and reliability as soon as your earthmoving job starts. A careless choice will create numerous issues for you including, poor durability, increased costs.
Hot Tags: cat 7 ft grader blades 5d9554 cutting edge, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
4ft grader blade
,
excavator grader blade
,
8E5531
,
serrated cutting edges
,
grader end bits
,
7D1158 cutting edge
| Nombre | Grader blades???5d9553 cutting edge |
| Part No. | 5D9554 |
| Unit weight | 34kgs |
| Dimension | 2133*152*16 15*5/8" |
| Application | Cat Motor grader 12G,12H,120G,120H,130G,16T,140H,135H,143H,12F |
| Service | 1. OEM Part Number or as per your drawings 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping4. Help to identify correct bolts and nuts with the blades |
| Related Part No. | Grader blades???5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| Grader end bits???6D1904,6Y2805, 7D9999, 7D2052, 8E5529, 8E5530, 8E5531,6D1948, 9W1767, 9W1768, 9J4405, 9J4406, T149152, 232-70-52190, 232-70-52180,234-70-32230, 234-70-32240,232-70-52980, etc. | |
| Material | High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| Flat Grader Blades: | Thickness 16-75mm, Width 203-406 mm |
| Different type | Cutting edges for graders, grader cutting edge, motor grader cutting edges, replacement grader blades, blade grader, grader blades for tractors, serrated grader blade, grader blade cutting edge, 72 cutting edge, 7 ft grader blade, 8 ft grader blade , cutting edges for motor grader, a?| |
Productos relacionados
-
Komatsu Bucket Lip Shrouds LS4751400JL
dientes de cuboDescription LS4751400JL PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Left Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
dientes de cuboDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
LS550-1750JR 93295740 HENSLEY J-Bolt Lip Shrouds
dientes de cuboDescription 93295740 LS5501750JR Hensley Bucket Lip Protector Replacement Aftermarket OEM Parts 93295740/LS5501750JR/932-957-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
Kobelco SK200 bucket side cutter 2412N289D11 2412N289D21
dientes de cuboDescription Product Feature s Part Number: 2412N289D11, 2412N289D21 Name: Kobelco side cutter Model: Kobelco SK200 Type: Bolt-on 4 holes side cutters yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing different types of Kobelco...


