Cat Loader Bucket Cutting Edge Bolt On 4T6694
Description Loader blades information Loader B lades Picture Hot Tags: cat loader bucket cutting edge bolt on 4t6694, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, loader bucket replacement cutting edge , loader...
Description
Loader blades
information
Loader B
lades
Picture
Hot Tags: cat loader bucket cutting edge bolt on 4t6694, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
loader bucket replacement cutting edge
,
loader blades
,
Bords de coupe pour excavatrices
,
7I3015
,
Grader Blades
,
Weld On Replacement Loader Bucket Cutting Edges
| Nom | Bucket cutting edge bolt on |
| Numéro de pièce | 4T6694 |
| Unit weight | 11.5kgs |
| Dimension | Segment 225*280*25 2*1" |
| Bolt and nut | 4F-4042+ 2J-3507 |
| Application | CAT Wheel Loader |
| Service | 1. OEM Part Number or Customized 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. 4. Plow bolts and nuts available |
| Related Part No. | Loader Segment edge: 4T6695, 4T6699, 4T6696, 4T6697, 3G6395, 1U0761, 4T8091, 4T8101, 4T9123, 100-6666, 9W5737, 9W5730, 8E4569, 109-9019, 132-1037, 132-1033, T101639???T157306, 132-4715, 140-7601, 135-9295, 135-9296, 9W6747, etc. |
| Matériel | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Loader Segment Blades | Thickness 13-75mm |
| Different type | Loader Segment edge, Loader Segment, End Cutting Edge, End Cutting Edge, Wear Plate Edge, Corner Guard Bit , Corner Guard Bit , Half arrow |
| Loader blades type | Spade base Edge, Spade Blade, bucket blades, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, loader bucket cutting edge, cutting edges for buckets, cutting edges for loader buckets, loader cutting edge, loader bucket edges, weld on bucket cutting edge, bolt on cutting edge for bucket, etc. |
Produits similaires
-
Komatsu Bucket Lip Shrouds LS4751400JL
bucket teethDescription LS4751400JL PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Left Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
96089140, 550XS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH
bucket teethDescription 96089140, 55OXS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH, Bucket Welded on Adapter, HENSLEY Komatsu KMAX Bucket Adapter, Excavator LoaderBackhoe Skd Steer Atachment Point Holder, Hensley Style Standard Bucket Side Pin Tooth Adapters, OEM Aftermarket Komatsu...
-
5T2925 Wear Strip Fits Caterpillar Motor Grader Models 120G 3126 135H C7 120K.
bucket teethDescription 5T2925 STRIP -WEAR Fits Caterpillar CAT 120G 120H 120K 120K2 135H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear...
-
Cat Style Excavator Bucket Tooth 9W8552RC
bucket teethDescription C ompany Introduction yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing excavator tooth, and adapters. With fully equipped facilities, we have redundant manufacturing capabilities that enable us to produce top quality...


