Cat Loader Bucket Cutting Edge Bolt On 4T6694
Description Loader blades information Loader B lades Picture Hot Tags: cat loader bucket cutting edge bolt on 4t6694, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, loader bucket replacement cutting edge , loader...
وصف
Loader blades
information
Loader B
lades
Picture
Hot Tags: cat loader bucket cutting edge bolt on 4t6694, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
loader bucket replacement cutting edge
,
loader blades
,
Excavator Cutting Edges
,
7I3015
,
Grader Blades
,
Weld On Replacement Loader Bucket Cutting Edges
| اسم | Bucket cutting edge bolt on |
| رقم القطعة | 4T6694 |
| Unit weight | 11.5kgs |
| البعد | Segment 225*280*25 2*1" |
| Bolt and nut | 4F-4042+ 2J-3507 |
| Application | CAT Wheel Loader |
| Service | 1. OEM Part Number or Customized 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. 4. Plow bolts and nuts available |
| Related Part No. | Loader Segment edge: 4T6695, 4T6699, 4T6696, 4T6697, 3G6395, 1U0761, 4T8091, 4T8101, 4T9123, 100-6666, 9W5737, 9W5730, 8E4569, 109-9019, 132-1037, 132-1033, T101639???T157306, 132-4715, 140-7601, 135-9295, 135-9296, 9W6747, etc. |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Loader Segment Blades | Thickness 13-75mm |
| Different type | Loader Segment edge, Loader Segment, End Cutting Edge, End Cutting Edge, Wear Plate Edge, Corner Guard Bit , Corner Guard Bit , Half arrow |
| Loader blades type | Spade base Edge, Spade Blade, bucket blades, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, loader bucket cutting edge, cutting edges for buckets, cutting edges for loader buckets, loader cutting edge, loader bucket edges, weld on bucket cutting edge, bolt on cutting edge for bucket, etc. |
منتجات ذات صلة
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
bucket teethDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
XS250P XS250PX 95137240 PC2000 Excavator Teeth Pin
bucket teethDescription XS250PX XS250P Hensley Mining XS Tooth Pin, Part No. XS250PX, XS250P,XS250PC, KP250C, KP250X Suitable for Bucket Tooth &Adapter, used in Excavator, Digger, Wheel Loader, Skid Steer, Backhoe Loader, Scraper, Bulldozer China Wholesale Price Buy...
-
96089140, 550XS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH
bucket teethDescription 96089140, 55OXS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH, Bucket Welded on Adapter, HENSLEY Komatsu KMAX Bucket Adapter, Excavator LoaderBackhoe Skd Steer Atachment Point Holder, Hensley Style Standard Bucket Side Pin Tooth Adapters, OEM Aftermarket Komatsu...
-
Hensley RH550XS252CR PC3000 BUCKET ADAPTER
bucket teethDescription Komatsu PC3000 BUCKET ADAPTOR Hensley 550XS252CR 550XS252CL, Whee Loader Corner Adapter Komatsu Loader Excavator Dozer Spare Parts Casting Tooth Points, Center and Corner Tips, Komatsu Monoblock Teeth Adaptor, Replacement Parts Unitooth, Bucket...


