Cat Loader Bucket Cutting Edge Bolt On 4T6694
Description Loader blades information Loader B lades Picture Hot Tags: cat loader bucket cutting edge bolt on 4t6694, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, loader bucket replacement cutting edge , loader...
Description
Loader blades
information
Loader B
lades
Picture
Hot Tags: cat loader bucket cutting edge bolt on 4t6694, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
loader bucket replacement cutting edge
,
loader blades
,
Excavator Cutting Edges
,
7I3015
,
Grader Blades
,
Weld On Replacement Loader Bucket Cutting Edges
| Nombre | Bucket cutting edge bolt on |
| Part No. | 4T6694 |
| Unit weight | 11.5kgs |
| Dimension | Segment 225*280*25 2*1" |
| Bolt and nut | 4F-4042+ 2J-3507 |
| Application | CAT Wheel Loader |
| Service | 1. OEM Part Number or Customized 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo or customer logo by painting or stamping. 4. Plow bolts and nuts available |
| Related Part No. | Loader Segment edge: 4T6695, 4T6699, 4T6696, 4T6697, 3G6395, 1U0761, 4T8091, 4T8101, 4T9123, 100-6666, 9W5737, 9W5730, 8E4569, 109-9019, 132-1037, 132-1033, T101639???T157306, 132-4715, 140-7601, 135-9295, 135-9296, 9W6747, etc. |
| Material | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Loader Segment Blades | Thickness 13-75mm |
| Different type | Loader Segment edge, Loader Segment, End Cutting Edge, End Cutting Edge, Wear Plate Edge, Corner Guard Bit , Corner Guard Bit , Half arrow |
| Loader blades type | Spade base Edge, Spade Blade, bucket blades, skid steer cutting edge, skid steer bucket cutting edge, loader bucket cutting edge, cutting edges for buckets, cutting edges for loader buckets, loader cutting edge, loader bucket edges, weld on bucket cutting edge, bolt on cutting edge for bucket, etc. |
Productos relacionados
-
550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD
dientes de cuboDescription 550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD, Adapter Protector, Replacement Komatsu Wear Plate System, Wear Runners, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Mining Tooth System and shovel lip shroud. Bucket Protection Part...
-
DP7C8930 Wear Strip For Caterpillar Motor Grader
dientes de cuboDescription The DP7C8930 wear plate is a higha??quality wear part designed for Caterpillar motor graders. It is engineered to deliver excellent wear resistance and long service life under demanding working conditions. Manufactured from premium alloy steel and...
-
5T2925 Wear Strip Fits Caterpillar Motor Grader Models 120G 3126 135H C7 120K.
dientes de cuboDescription 5T2925 STRIP -WEAR Fits Caterpillar CAT 120G 120H 120K 120K2 135H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear...
-
5T8366 Strip-Wear Fits Caterpillar 120G 120H 120H ES 120H NA 120K 12G 12H 12H ES
dientes de cuboDescription The 5T8366 bucket tooth is a core weara??resistant component designed for Caterpillar (CAT) excavators. Manufactured from higha??strength manganese steel via precision casting and heat treatment, it delivers exceptional hardness, impact...


