Volvo Loader Bolt On Cutting Edges 11082666
Description Loader cutting edge information We can manufacture a wide range of Volvo cutting edges, please contact us directly if your part number is not listed. Loader cutting edge pictures Sales network yfwearparts ground engaging tool (GET) are exported to more...
وصف
Loader cutting edge
information
We can manufacture a wide range of Volvo cutting edges, please contact us directly if your part number is not listed.
Loader cutting edge pictures
Sales network
yfwearparts ground engaging tool (GET) are exported to more than 55 countries over the world. And we are keeping on develop more countries. You are welcome to be our sales agent in any location in the world.
Hot Tags: volvo loader bolt on cutting edges 11082666, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
loader segment
,
7I3015
,
loader bucket edges
,
Excavator Cutting Edges
,
volvo cutting edges
,
backhoe cutting edge
| اسم | Volvo cutting edges |
| رقم القطعة | 11082666 |
| البعد | 1818*380*30 8*1" |
| يكتب | DBF Bolt on center cutting edges |
| Bolt size | 1"X 3.5" |
| Model Application | Volvo Loader |
| Popular part number | 11082664???11157181???11157182???11045948???11012887???11011413???11156585???11156579???11045947???11045809???11045808, 11111761, 11111776, 11111775, 11142033, 11111055-7, 11142263, 11111888, 11111885, 11111885, etc. |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Package | Standard Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| Thickness range | 13-100mm |
| MOQ | 5-10 PCS as per different blades |
| Color | Yellow, black, blue, red or others |
| Logo | Customer logo or no logo |
| Port | Ningbo, China |
| Delivery time: | 15-30 days as per order quantity |
| Service | 1. We can identify blades you need if you give the dimensions, thickness, length, width and location and size of holes. If you don't know about the dimension, please try to send pictures and tell us the machine model no.2. Professional sales staff will arrange the shipment, send you delivery pictures and prepare all document you needed.3. Patient and professional after-sale service staff will solve your problem very efficiently. |
منتجات ذات صلة
-
Komatsu Bucket Lip Shrouds LS4751400JL
bucket teethDescription LS4751400JL PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Left Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
LS4751400JR Komatsu Bucket Lip Shroud Right Hand
bucket teethDescription LS4751400JR PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Right Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
Hensley RH550XS252CR PC3000 BUCKET ADAPTER
bucket teethDescription Komatsu PC3000 BUCKET ADAPTOR Hensley 550XS252CR 550XS252CL, Whee Loader Corner Adapter Komatsu Loader Excavator Dozer Spare Parts Casting Tooth Points, Center and Corner Tips, Komatsu Monoblock Teeth Adaptor, Replacement Parts Unitooth, Bucket...
-
Cat Style Excavator J350 1U3352 Bucket Teeth or Tooth
bucket teethDescription C ompany Introduction Ningbo Sanjin factory produce a large inventory of bucket teeth and reliable quality bucket tooth. You can get reliable quality, factory price, quick Response and excellent service from us. All of our efforts is to make...


