Cat 7 Foot Grader Blade Cutting Edge 7D1158
Description Grader Blades information yfwearparts PARTS quality is stable and has been exported to more than 55 countries till now and keeps increasing. Our delivery time is shorter than other suppliers. Our material is from the Chinese excellent steel supplier. So...
وصف
Grader Blades information
yfwearparts PARTS quality is stable and has been exported to more than 55 countries till now and keeps increasing. Our delivery time is shorter than other suppliers. Our material is from the Chinese excellent steel supplier. So we have confidence in our products. And also we have a good after-sales service.
What's more, yfwearparts has fifteen years' experience in this field. I believe that you can always find a lower price, but you can never get the same quality. You get what you pay for.
Grader Blades Pictures
Hot Tags: cat 7 foot grader blade cutting edge 7d1158, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
carbide cutting edge
,
excavator grader blade
,
4T2242
,
5D9559
,
serrated cutting edges grader
,
road grader blades for tractors
| اسم | Grader blade cutting edge, 7D1158 cutting edge |
| رقم القطعة | 7D1158 |
| Unit weight | 49kgs |
| البعد | DBC Grader Blade 2133*203*16 15*3/4" |
| Application | Cat Grader 14G,14H,120M,160K,160M,163H,160H,14M,140K,12M,143H |
| Our Service | 1.OEM or ODM 2. Color: yellow or as customer required 3. Logo: No logo, customer logo by painting or stamping.4. Help to Identify the correct part no. from your pictures, draft drawings or dimension (thickness, length, width and holes location)5. Help to find the correct bolts and nuts with the blades and end bits |
| Associated Part No. | 5D9553,5D9554,5D9556,5D9557,5D9558,5D9559,5D9561,5D9562,7D4508, 7D1158,7D1949,7D1577,4T2233,4T2242,4T2244,4T2236,9J3862,8J9821,9W2297,9W2299, 9W2301, 7T1633,7D4508,4T2237,4T3007,4T3036,4T8316, 4T8317, 4T6511, 4T6508, 138-6440, 135-9576, T66702, 75438, 232-70-12143, T66707, 234-70-12193, 75439, T74767, 234-70-12710, etc. |
| مادة | Grader blades: High Carbon Steel C80 and Heart-treated Boron Steel 30MnB |
| Package | Plywood Pallets with wrap plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time: | 20-30 days after order confirmation |
| Curved Grader Blades: | Thickness 13-25mm, Width 152-203 mm |
| OEM Part No. | وصف | مادة | Unit weight(kg) |
| 5D9553/7T1633 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 29.00 |
| 5D9554/7T1645 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 34.00 |
| 5D9558/7T1634 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 50.00 |
| 5D9559/7T1623 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 59.00 |
| 5D9561/7T1643 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 49.00 |
| 5D9562/7T1636 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 42.00 |
| 7D4508/7T1640 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 25.00 |
| 7D1577/7T1625 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 59.00 |
| 7D1949/7T1627 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 67.00 |
| 7D1158/7T1624 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 49.00 |
| 5D9557/7T1644 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 42.00 |
| 5D9556/7T1635 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 35.50 |
| 4T2244 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 68.00 |
| 4T2242 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 79.00 |
| 4T2233 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 79.00 |
| 4T2231 | DBF Grader Blades | C80 Carbon Steel/30MnB | 68.00 |
| 8E5529 | Grader End Bit | 16Mn(Q345B)/30MnB | 7.50 |
| 8E5530 | Grader End Bit | 16Mn(Q345B)/30MnB | 9.50 |
| 8E5531 | Grader End Bit | 16Mn(Q345B)/30MnB | 7.50 |
| 7D9999 | Grader End Bit | 16Mn(Q345B)/30MnB | 12.80 |
| 6D1904 | Grader End Bit | 16Mn(Q345B)/30MnB | 9.60 |
| 9W1767 | Grader End Bit | 16Mn(Q345B)/30MnB | 9.40 |
منتجات ذات صلة
-
Komatsu Bucket Lip Shrouds LS4751400JL
bucket teethDescription LS4751400JL PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Left Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
96089140, 550XS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH
bucket teethDescription 96089140, 55OXS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH, Bucket Welded on Adapter, HENSLEY Komatsu KMAX Bucket Adapter, Excavator LoaderBackhoe Skd Steer Atachment Point Holder, Hensley Style Standard Bucket Side Pin Tooth Adapters, OEM Aftermarket Komatsu...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
5T8367 Caterpillar BronzeWear-Strip
bucket teethDescription 5T8367 Caterpillar Bronze Wear-Strip, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates, CATERPlLLAR Loader...


