Equipment Bulldozer Cutting Edge 195-71-11654
Description Komatsu blades information Popular bulldozer Cutting edge Bulldozer cutting edge Pictures Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 8E4193...
Description
Komatsu blades
information
Popular bulldozer Cutting edge
Bulldozer cutting edge Pictures
Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
8E4193
,
cutting edge parts
,
end bits for dozer
,
72 bucket cutting edge
,
d11 blade
,
dozer cutting edges for sale
| Nome | Bulldozer cutting edge, equipment cutting edges |
| Part No. | 195-71-11654 |
| Tipo | | | DBF Cutting Edge |
| Dimension | 1064*330*30 7*1" |
| Single weight | 77.5kgs |
| Bolt and nut | 195-71-52280+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D275, D355, D375 |
| Material | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Color | Yellow, black, blue or as required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days as per order quantity |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. |
| Part No. | Description | Unit weight(kg) |
| 175-71-11242 | DBF Cutting Edges | 69.80 |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 154-70-11314 | DBF Cutting Edges | 54.50 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-70-21115 | DBF Cutting Edges | 65.40 |
| 175-70-26310 | DBF Cutting Edges | 49.40 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11654 | DBF Cutting Edges | 77.50 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 144-70-11131 | DBF Cutting Edges | 45.40 |
| 154-81-11191 | DBF Cutting Edges | 39.50 |
| 144-920-1120 | DBF Cutting Edges | 40.00 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21550 | DBF Cutting Edges | 79.30 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 198-71-11181 | DBF Cutting Edges | 143.00 |
| 198-72-11181 | DBF Cutting Edges | 101.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61550 | DBF Cutting Edges | 105.60 |
| 7T9125 | DBF Cutting Edges | 67.00 |
| 6Y5540 | DBF Cutting Edges | 57.00 |
| 4T3009 | DBF Cutting Edges | 42.50 |
| 4T8940 | DBF Cutting Edges | 27.60 |
| 4T6381 | DBF Cutting Edges | 97.70 |
| 7T5702 | DBF Cutting Edges | 152.90 |
| 4T6659 | DBF Cutting Edges | 30.40 |
| 4T2988 | DBF Cutting Edges | 47.00 |
| 4T2989 | DBF Cutting Edges | 50.10 |
| 4T3013 | DBF Cutting Edges | 28.30 |
| 4T2948 | DBF Cutting Edges | 37.20 |
| 4T3010 | DBF Cutting Edges | 18.30 |
| 9W1878 | DBF Cutting Edges | 43.00 |
| 9W1875 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W1876 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W8874 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 9W8875 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 8E4194 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4193 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4196 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4197 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4198 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 8E4199 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 4J8843 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 4J8844 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 3G8319 | Dozer End Bits | 16.80 |
| 3G8320 | Dozer End Bits | 16.80 |
Produtos Relacionados
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
bucket teethDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
XS250P XS250PX 95137240 PC2000 Excavator Teeth Pin
bucket teethDescription XS250PX XS250P Hensley Mining XS Tooth Pin, Part No. XS250PX, XS250P,XS250PC, KP250C, KP250X Suitable for Bucket Tooth &Adapter, used in Excavator, Digger, Wheel Loader, Skid Steer, Backhoe Loader, Scraper, Bulldozer China Wholesale Price Buy...
-
Hensley RH550XS252CR PC3000 BUCKET ADAPTER
bucket teethDescription Komatsu PC3000 BUCKET ADAPTOR Hensley 550XS252CR 550XS252CL, Whee Loader Corner Adapter Komatsu Loader Excavator Dozer Spare Parts Casting Tooth Points, Center and Corner Tips, Komatsu Monoblock Teeth Adaptor, Replacement Parts Unitooth, Bucket...
-
Cat Style Excavator J350 1U3352 Bucket Teeth or Tooth
bucket teethDescription C ompany Introduction Ningbo Sanjin factory produce a large inventory of bucket teeth and reliable quality bucket tooth. You can get reliable quality, factory price, quick Response and excellent service from us. All of our efforts is to make...


