Equipment Bulldozer Cutting Edge 195-71-11654
Description Komatsu blades information Popular bulldozer Cutting edge Bulldozer cutting edge Pictures Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 8E4193...
وصف
Komatsu blades
information
Popular bulldozer Cutting edge
Bulldozer cutting edge Pictures
Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
8E4193
,
cutting edge parts
,
end bits for dozer
,
72 bucket cutting edge
,
d11 blade
,
dozer cutting edges for sale
| اسم | Bulldozer cutting edge, equipment cutting edges |
| رقم القطعة | 195-71-11654 |
| يكتب | | | DBF Cutting Edge |
| البعد | 1064*330*30 7*1" |
| Single weight | 77.5kgs |
| Bolt and nut | 195-71-52280+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D275, D355, D375 |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Color | Yellow, black, blue or as required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days as per order quantity |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. |
| رقم القطعة | وصف | Unit weight(kg) |
| 175-71-11242 | DBF Cutting Edges | 69.80 |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 154-70-11314 | DBF Cutting Edges | 54.50 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-70-21115 | DBF Cutting Edges | 65.40 |
| 175-70-26310 | DBF Cutting Edges | 49.40 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11654 | DBF Cutting Edges | 77.50 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 144-70-11131 | DBF Cutting Edges | 45.40 |
| 154-81-11191 | DBF Cutting Edges | 39.50 |
| 144-920-1120 | DBF Cutting Edges | 40.00 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21550 | DBF Cutting Edges | 79.30 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 198-71-11181 | DBF Cutting Edges | 143.00 |
| 198-72-11181 | DBF Cutting Edges | 101.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61550 | DBF Cutting Edges | 105.60 |
| 7T9125 | DBF Cutting Edges | 67.00 |
| 6Y5540 | DBF Cutting Edges | 57.00 |
| 4T3009 | DBF Cutting Edges | 42.50 |
| 4T8940 | DBF Cutting Edges | 27.60 |
| 4T6381 | DBF Cutting Edges | 97.70 |
| 7T5702 | DBF Cutting Edges | 152.90 |
| 4T6659 | DBF Cutting Edges | 30.40 |
| 4T2988 | DBF Cutting Edges | 47.00 |
| 4T2989 | DBF Cutting Edges | 50.10 |
| 4T3013 | DBF Cutting Edges | 28.30 |
| 4T2948 | DBF Cutting Edges | 37.20 |
| 4T3010 | DBF Cutting Edges | 18.30 |
| 9W1878 | DBF Cutting Edges | 43.00 |
| 9W1875 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W1876 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W8874 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 9W8875 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 8E4194 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4193 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4196 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4197 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4198 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 8E4199 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 4J8843 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 4J8844 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 3G8319 | Dozer End Bits | 16.80 |
| 3G8320 | Dozer End Bits | 16.80 |
منتجات ذات صلة
-
Komatsu Bucket Lip Shrouds LS4751400JL
bucket teethDescription LS4751400JL PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Left Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD
bucket teethDescription 550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD, Adapter Protector, Replacement Komatsu Wear Plate System, Wear Runners, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Mining Tooth System and shovel lip shroud. Bucket Protection Part...
-
5T2925 Wear Strip Fits Caterpillar Motor Grader Models 120G 3126 135H C7 120K.
bucket teethDescription 5T2925 STRIP -WEAR Fits Caterpillar CAT 120G 120H 120K 120K2 135H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear...
-
5T8366 Strip-Wear Fits Caterpillar 120G 120H 120H ES 120H NA 120K 12G 12H 12H ES
bucket teethDescription The 5T8366 bucket tooth is a core weara??resistant component designed for Caterpillar (CAT) excavators. Manufactured from higha??strength manganese steel via precision casting and heat treatment, it delivers exceptional hardness, impact...


