Equipment Bulldozer Cutting Edge 195-71-11654
Description Komatsu blades information Popular bulldozer Cutting edge Bulldozer cutting edge Pictures Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 8E4193...
Description
Komatsu blades
information
Popular bulldozer Cutting edge
Bulldozer cutting edge Pictures
Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
8E4193
,
cutting edge parts
,
end bits for dozer
,
72 bucket cutting edge
,
d11 blade
,
dozer cutting edges for sale
| Nombre | Bulldozer cutting edge, equipment cutting edges |
| Part No. | 195-71-11654 |
| Tipo | | | DBF Cutting Edge |
| Dimension | 1064*330*30 7*1" |
| Single weight | 77.5kgs |
| Bolt and nut | 195-71-52280+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D275, D355, D375 |
| Material | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Color | Yellow, black, blue or as required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days as per order quantity |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. |
| Part No. | Description | Unit weight(kg) |
| 175-71-11242 | DBF Cutting Edges | 69.80 |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 154-70-11314 | DBF Cutting Edges | 54.50 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-70-21115 | DBF Cutting Edges | 65.40 |
| 175-70-26310 | DBF Cutting Edges | 49.40 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11654 | DBF Cutting Edges | 77.50 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 144-70-11131 | DBF Cutting Edges | 45.40 |
| 154-81-11191 | DBF Cutting Edges | 39.50 |
| 144-920-1120 | DBF Cutting Edges | 40.00 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21550 | DBF Cutting Edges | 79.30 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 198-71-11181 | DBF Cutting Edges | 143.00 |
| 198-72-11181 | DBF Cutting Edges | 101.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61550 | DBF Cutting Edges | 105.60 |
| 7T9125 | DBF Cutting Edges | 67.00 |
| 6Y5540 | DBF Cutting Edges | 57.00 |
| 4T3009 | DBF Cutting Edges | 42.50 |
| 4T8940 | DBF Cutting Edges | 27.60 |
| 4T6381 | DBF Cutting Edges | 97.70 |
| 7T5702 | DBF Cutting Edges | 152.90 |
| 4T6659 | DBF Cutting Edges | 30.40 |
| 4T2988 | DBF Cutting Edges | 47.00 |
| 4T2989 | DBF Cutting Edges | 50.10 |
| 4T3013 | DBF Cutting Edges | 28.30 |
| 4T2948 | DBF Cutting Edges | 37.20 |
| 4T3010 | DBF Cutting Edges | 18.30 |
| 9W1878 | DBF Cutting Edges | 43.00 |
| 9W1875 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W1876 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W8874 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 9W8875 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 8E4194 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4193 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4196 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4197 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4198 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 8E4199 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 4J8843 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 4J8844 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 3G8319 | Dozer End Bits | 16.80 |
| 3G8320 | Dozer End Bits | 16.80 |
Productos relacionados
-
Lip Wear Protection WS141LL For Kommatsu PC200
dientes de cuboDescription Komatsu Parts J-Bolt Lip Wear Protection WS141LL, Replacement Komatsu Weld-on Bucket Guard Lip Shrouds, Gum Guard,Base edge protector, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Lip Protector, Komatsu mining backhoe and shovel...
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
dientes de cuboDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
Replacement Bucket Cutting Edges for Loaders 3G6395
dientes de cuboDescription Loader bucket edge information Our blades material is high strength alloy steel, which make our cutting edges and end bits more wear resistant and durable. With excellent performance, high wear resistance and nice surface finish, our blades will...
-
6Y6335 6Y6335R Bolt On Bucket Tooth For Backhoe Bucket
dientes de cuboDescription Product Specification F actory T our Advanced process Best performance Combining unique material with excellent heat treatment, our bucket teeth point can maximize its wear. And our design makes products more wear-resistant and durable! Perfect...


