Heavy Equipment Bulldozer Cutting Edges and End Bits 17M-71-21550
Description Komatsu blades information Popular bulldozer Cutting edge Bulldozer cutting edge Pictures REASONS TO CHOOSE US Quality Assurance We care about the whole process from raw material to finish products. We focus both on inner quality and also on...
Description
Komatsu blades
information
Popular bulldozer Cutting edge
Bulldozer cutting edge Pictures
REASONS TO CHOOSE US
Quality Assurance
We care about the whole process from raw material to finish products. We focus both on inner quality and also on surface. It's our company soul to make customer received with perfect products.
Advanced Facility
Factory equipped with advanced production facilities can present you with guaranteed quality, strong R&D ability and excellent service. We can always be your competent business partner.
Fast Delivery
Perfect delivery time can be realized by our advanced machines and production team. And we also enjoy the convenient water transportation of the Ningbo seaport which can delivery containers to all over the world, it only takes one hour from our factory to the Ningbo port.
Industry Expertise
Talented people are valued here no matter what he or she do. We work hard to apply our rich experience and idea to help customer cases. We are dedicated to making out the premium G.E.T. parts for customers.
24-Hour Care
Thanks for the dedicated and hard-working people here. We can provide 24-Hour Care for customers worldwide. Just remember yfwearparts staff can support your business with 24-hour a day.
Hot Tags: heavy equipment bulldozer cutting edges and end bits 17m-71-21550, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
end bits for dozer
,
bulldozer blades
,
68 bucket cutting edge
,
dozer blade cutting edge
,
equipment cutting edges
,
175 71 22272
| Nom | Bulldozer cutting edges and end bits, heavy equipment cutting edges |
| Numéro de pièce | 17M-71-21550 |
| Taper | |> Cutting Edge |
| Dimension | 1088*330*30 7*1" |
| Single weight | 78kgs |
| Bolt and nut | 195-71-52280 +17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D275A |
| Matériel | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 15-30 days as per order quantity |
| Price terms | FOB Ningbo or CIF, C&F, EXW |
| Nature of Business | Manufacturer |
| Numéro de pièce | Description | Unit weight(kg) |
| 175-71-11242 | DBF Cutting Edges | 69.80 |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 154-70-11314 | DBF Cutting Edges | 54.50 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-70-21115 | DBF Cutting Edges | 65.40 |
| 175-70-26310 | DBF Cutting Edges | 49.40 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11654 | DBF Cutting Edges | 77.50 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 144-70-11131 | DBF Cutting Edges | 45.40 |
| 154-81-11191 | DBF Cutting Edges | 39.50 |
| 144-920-1120 | DBF Cutting Edges | 40.00 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21550 | DBF Cutting Edges | 79.30 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 198-71-11181 | DBF Cutting Edges | 143.00 |
| 198-72-11181 | DBF Cutting Edges | 101.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61550 | DBF Cutting Edges | 105.60 |
Produits similaires
-
LS4751400JR Komatsu Bucket Lip Shroud Right Hand
bucket teethDescription LS4751400JR PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Right Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
Lip Wear Protection WS141LL For Kommatsu PC200
bucket teethDescription Komatsu Parts J-Bolt Lip Wear Protection WS141LL, Replacement Komatsu Weld-on Bucket Guard Lip Shrouds, Gum Guard,Base edge protector, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Lip Protector, Komatsu mining backhoe and shovel...
-
ES6697-5 ES6697-5HX Hensley Style Heel Block Shroud
bucket teethDescription Bucket Corner Protection Heel ES6697-5 (50mm), Replacement Aftermarket OEM Parts ES6697-5 / ES66975HX Weld-on Heel Shroud Corner Guard Protector suitable for Loaders, Excavators, Diggers, Bulldozers, Buy Bucket guards & sidebars Esco genuine, new...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...


