Heavy Equipment Bulldozer Cutting Edges and End Bits 17M-71-21550
Description Komatsu blades information Popular bulldozer Cutting edge Bulldozer cutting edge Pictures REASONS TO CHOOSE US Quality Assurance We care about the whole process from raw material to finish products. We focus both on inner quality and also on...
وصف
Komatsu blades
information
Popular bulldozer Cutting edge
Bulldozer cutting edge Pictures
REASONS TO CHOOSE US
Quality Assurance
We care about the whole process from raw material to finish products. We focus both on inner quality and also on surface. It's our company soul to make customer received with perfect products.
Advanced Facility
Factory equipped with advanced production facilities can present you with guaranteed quality, strong R&D ability and excellent service. We can always be your competent business partner.
Fast Delivery
Perfect delivery time can be realized by our advanced machines and production team. And we also enjoy the convenient water transportation of the Ningbo seaport which can delivery containers to all over the world, it only takes one hour from our factory to the Ningbo port.
Industry Expertise
Talented people are valued here no matter what he or she do. We work hard to apply our rich experience and idea to help customer cases. We are dedicated to making out the premium G.E.T. parts for customers.
24-Hour Care
Thanks for the dedicated and hard-working people here. We can provide 24-Hour Care for customers worldwide. Just remember yfwearparts staff can support your business with 24-hour a day.
Hot Tags: heavy equipment bulldozer cutting edges and end bits 17m-71-21550, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
end bits for dozer
,
bulldozer blades
,
68 bucket cutting edge
,
dozer blade cutting edge
,
equipment cutting edges
,
175 71 22272
| اسم | Bulldozer cutting edges and end bits, heavy equipment cutting edges |
| رقم القطعة | 17M-71-21550 |
| يكتب | |> Cutting Edge |
| البعد | 1088*330*30 7*1" |
| Single weight | 78kgs |
| Bolt and nut | 195-71-52280 +17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D275A |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 15-30 days as per order quantity |
| Price terms | FOB Ningbo or CIF, C&F, EXW |
| Nature of Business | Manufacturer |
| رقم القطعة | وصف | Unit weight(kg) |
| 175-71-11242 | DBF Cutting Edges | 69.80 |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 154-70-11314 | DBF Cutting Edges | 54.50 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-70-21115 | DBF Cutting Edges | 65.40 |
| 175-70-26310 | DBF Cutting Edges | 49.40 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11654 | DBF Cutting Edges | 77.50 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 144-70-11131 | DBF Cutting Edges | 45.40 |
| 154-81-11191 | DBF Cutting Edges | 39.50 |
| 144-920-1120 | DBF Cutting Edges | 40.00 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21550 | DBF Cutting Edges | 79.30 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 198-71-11181 | DBF Cutting Edges | 143.00 |
| 198-72-11181 | DBF Cutting Edges | 101.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61550 | DBF Cutting Edges | 105.60 |
منتجات ذات صلة
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
6G4372 Wear Strip Fits Caterpillar 14M 14M3 16M 16M3 18M3
bucket teethDescription 6G4372 Wear Guide for Grader Engine 16M 120H 140G 140H 16G 160H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates,...
-
5T8367 Caterpillar BronzeWear-Strip
bucket teethDescription 5T8367 Caterpillar Bronze Wear-Strip, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates, CATERPlLLAR Loader...
-
Daewoo DH360 Bucket Tooth Adapter 713-00032RC
bucket teethDescription Product Specificatio n Daewoo bucket tooth adapter Ningbo Sanjin production All the bucket teeth and adapters made in our foundry are used advanced lost wax investment casting process. The main process for excavator bucket teeth includes:...


