Komatsu Hot Cupped End Bits for Dozer 17M-71-21930 17M-71-21940
Description Komatsu end bit information S ervice - We manufacture a wide range of grader cutting edges and end bits to suit a variety of grader Model and cover brand of Caterpillar, Komatsu, John Deere, Volvo, Case etc. - We can produce OEM part number or...
وصف
Komatsu end bit
information
S
ervice
- We manufacture a wide range of grader cutting edges and end bits to suit a variety of grader Model and cover brand of Caterpillar, Komatsu, John Deere, Volvo, Case etc.
- We can produce OEM part number or make as per your drawings or requests.
-We can identify blades you need if you give the dimensions, thickness, length, width and location and size of holes. If you don't know about the dimension, please try to send pictures and tell us the machine model no.
-Professional sales staff will arrange the shipment, send you pictures and prepare all document you needed.
-Patience and professional pre-sale, in-sale, and after-sale services staff will answer and solve your problem very efficiently.
Komatsu end bit pictures
Popular Komatsu end bits
Hot Tags: komatsu hot cupped end bits for dozer 17m-71-21930 17m-71-21940, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
dozer cutting edges and end bits
,
equipment cutting edges
,
68 bucket cutting edge
,
end bits for dozer
,
6J8814
,
caterpillar dozer blades
| اسم | Komatsu end bit, end bit dozer |
| رقم القطعة | 17M-71-21930, 17M-71-21940 |
| يكتب | Hot cupped end bits |
| البعد | 692*315*40 7*1" |
| Unit weight | 67kgs |
| Bolt and nut | 17A-71-12451+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D155A, D155AX, D155AX, D275A |
| Popular item | 175-71-22272/175-71-22282, 195-71-11173/195-71-11183, 175-70-21136/175-70-21126, 140-70-11170/140-70-11180, 14X-71-11330/14X-71-11340, 144-70-11180/144-70-11170, 195-71-61930/195-71-61940, 195-71-51630/195-71-51640, 17M-71-21930/17M-71-21940, 150-70-21346/150-70-21356, 144-70-11251/144-70-11261, 13F-Z27-1581/13F-Z27-1571, 13F-Z27-1581/13F-Z27-1571, etc. |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Thickness | End Bit:16-75mm |
| Different type | Hot cupped end bit, level cut end bit |
| OEM Part No. | وصف | Unit weight(kg) |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
منتجات ذات صلة
-
Lip Wear Protection WS141LL For Kommatsu PC200
bucket teethDescription Komatsu Parts J-Bolt Lip Wear Protection WS141LL, Replacement Komatsu Weld-on Bucket Guard Lip Shrouds, Gum Guard,Base edge protector, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Lip Protector, Komatsu mining backhoe and shovel...
-
6G4372 Wear Strip Fits Caterpillar 14M 14M3 16M 16M3 18M3
bucket teethDescription 6G4372 Wear Guide for Grader Engine 16M 120H 140G 140H 16G 160H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates,...
-
Daewoo DH360 Bucket Tooth Adapter 713-00032RC
bucket teethDescription Product Specificatio n Daewoo bucket tooth adapter Ningbo Sanjin production All the bucket teeth and adapters made in our foundry are used advanced lost wax investment casting process. The main process for excavator bucket teeth includes:...
-
Cat Style Excavator Bucket Tooth 9W8552RC
bucket teethDescription C ompany Introduction yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing excavator tooth, and adapters. With fully equipped facilities, we have redundant manufacturing capabilities that enable us to produce top quality...


