Komatsu D155 Dozer Blades 195-70-12492
Description Komatsu cutting edge information Komatsu cutting edge pictures Hot Tags: komatsu d155 dozer blades 195-70-12492, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 17M 71 21550 , bulldozer cutting edges...
Description
Komatsu cutting edge
information
Komatsu cutting edge pictures
Hot Tags: komatsu d155 dozer blades 195-70-12492, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
17M 71 21550
,
bulldozer cutting edges and end bits
,
72 bucket cutting edge
,
dozer end bits
,
cat cutting edge
,
8E4198
| Nom | Komatsu cutting edge, Komatsu blade |
| Numéro de pièce | 195-70-12492 |
| Taper | | | DBF Cutting Edge |
| Dimension | 1327*330*30 9*1" |
| Unit weight | 96.6kgs |
| Bolt and nut | 17A-71-12451+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D155A, D355A, D375A, D455A |
| Popular item | 175-70-26310, 195-71-11654, 144-70-11131, 154-81-11191, 144-920-1120, 17M-71-21550, 195-71-61550, 17M-71-21550, 17A-71-11351, 198-71-11181, 198-72-11181, 11G-71-31170, 154-81-11190, 144-920-1120, 154-70-11314, 144-70-11131, 154-81-11191, 154-70-11314, 130-70-61170a?|a?| |
| Matériel | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. End Bit:16-75mm |
| Different type | DBF cutting edge ||, DBF Cutting Edges |>, DBF Cutting Edges < > |
| Service | OEM Part Number or CustomizedWe can identify blades you need if you give the dimensions.We will provide professional and efficient service during the whole business process. |
| Product Range | Motor Grader Blades and End Bits, Dozer Cutting Edge, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, Scraper Cutting Edge, Bucket Teeth and adapters Side Cutters, Bucket shroud, Ripper Shank, Bolts and Nuts, Pins and Retainer, etc. |
Produits similaires
-
Hensley XS252RC Komatsu PC3000 Tooth Rock Chisel
bucket teethDescription XS252RC Bucket Tip for Komatsu PC3000 Excavators, Standard Rock Tooth for shovel excavators loaders, Side Pinned Tooth Pick Point Tip, Komatsu Excavator Backhoe Wheel Loader Bucket Attachments, Kmax XS Teeth System, DRP Hensley bucket teeth and...
-
Hensley RH550XS252CR PC3000 BUCKET ADAPTER
bucket teethDescription Komatsu PC3000 BUCKET ADAPTOR Hensley 550XS252CR 550XS252CL, Whee Loader Corner Adapter Komatsu Loader Excavator Dozer Spare Parts Casting Tooth Points, Center and Corner Tips, Komatsu Monoblock Teeth Adaptor, Replacement Parts Unitooth, Bucket...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
5T8367 Caterpillar BronzeWear-Strip
bucket teethDescription 5T8367 Caterpillar Bronze Wear-Strip, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates, CATERPlLLAR Loader...


