Komatsu D155 Dozer Blades 195-70-12492
Description Komatsu cutting edge information Komatsu cutting edge pictures Hot Tags: komatsu d155 dozer blades 195-70-12492, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 17M 71 21550 , bulldozer cutting edges...
Description
Komatsu cutting edge
information
Komatsu cutting edge pictures
Hot Tags: komatsu d155 dozer blades 195-70-12492, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
17M 71 21550
,
bulldozer cutting edges and end bits
,
72 bucket cutting edge
,
dozer end bits
,
cat cutting edge
,
8E4198
| Nombre | Komatsu cutting edge, Komatsu blade |
| Part No. | 195-70-12492 |
| Tipo | | | DBF Cutting Edge |
| Dimension | 1327*330*30 9*1" |
| Unit weight | 96.6kgs |
| Bolt and nut | 17A-71-12451+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D155A, D355A, D375A, D455A |
| Popular item | 175-70-26310, 195-71-11654, 144-70-11131, 154-81-11191, 144-920-1120, 17M-71-21550, 195-71-61550, 17M-71-21550, 17A-71-11351, 198-71-11181, 198-72-11181, 11G-71-31170, 154-81-11190, 144-920-1120, 154-70-11314, 144-70-11131, 154-81-11191, 154-70-11314, 130-70-61170a?|a?| |
| Material | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. End Bit:16-75mm |
| Different type | DBF cutting edge ||, DBF Cutting Edges |>, DBF Cutting Edges < > |
| Service | OEM Part Number or CustomizedWe can identify blades you need if you give the dimensions.We will provide professional and efficient service during the whole business process. |
| Product Range | Motor Grader Blades and End Bits, Dozer Cutting Edge, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, Scraper Cutting Edge, Bucket Teeth and adapters Side Cutters, Bucket shroud, Ripper Shank, Bolts and Nuts, Pins and Retainer, etc. |
Productos relacionados
-
LS4751400JR Komatsu Bucket Lip Shroud Right Hand
dientes de cuboDescription LS4751400JR PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Right Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
96089140, 550XS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH
dientes de cuboDescription 96089140, 55OXS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH, Bucket Welded on Adapter, HENSLEY Komatsu KMAX Bucket Adapter, Excavator LoaderBackhoe Skd Steer Atachment Point Holder, Hensley Style Standard Bucket Side Pin Tooth Adapters, OEM Aftermarket Komatsu...
-
DP7C8930 Wear Strip For Caterpillar Motor Grader
dientes de cuboDescription The DP7C8930 wear plate is a higha??quality wear part designed for Caterpillar motor graders. It is engineered to deliver excellent wear resistance and long service life under demanding working conditions. Manufactured from premium alloy steel and...
-
5T8366 Strip-Wear Fits Caterpillar 120G 120H 120H ES 120H NA 120K 12G 12H 12H ES
dientes de cuboDescription The 5T8366 bucket tooth is a core weara??resistant component designed for Caterpillar (CAT) excavators. Manufactured from higha??strength manganese steel via precision casting and heat treatment, it delivers exceptional hardness, impact...


