Komatsu D155 Dozer Cutting Edges and End Bits 17A-71-11351
Description Komatsu blades information Popular Komatsu blades Cutting edges Pictures Hot Tags: komatsu d155 dozer cutting edges and end bits 17a-71-11351, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, cat...
Description
Komatsu blades
information
Popular Komatsu blades
Cutting edges Pictures
Hot Tags: komatsu d155 dozer cutting edges and end bits 17a-71-11351, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
cat cutting edge
,
4T6381
,
double bevel cutting edge
,
17M 71 21550
,
caterpillar blades
,
bolt on reversible blade
| Nombre | Dozer cutting edges and end bits |
| Part No. | 17A-71-11351 |
| Tipo | | > DBF Cutting Edge |
| Dimension | 764*330*30 5*1" |
| Unit weight | 55kgs |
| Bolt and nut | 17A-71-12451+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D155A |
| Popular item | 175-70-26310, 195-71-11654, 144-70-11131, 154-81-11191, 144-920-1120, 17M-71-21550, 195-71-61550, 17M-71-21550, 17A-71-11351, 198-71-11181, 198-72-11181, 11G-71-31170, 154-81-11190, 144-920-1120, 154-70-11314, 144-70-11131, 154-81-11191, 154-70-11314, 130-70-61170a?|a?| |
| Material | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. End Bit:16-75mm |
| Different type | DBF cutting edge ||, DBF Cutting Edges |>, DBF Cutting Edges < > |
| Service | Please kindly offer us the part no. list or relevant machine model no. We can also produce bucket teeth and adapters from customers drawings or samples. |
| Product Range | Motor Grader Blades and End Bits, Dozer Cutting Edge, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, Scraper Cutting Edge, Bucket Teeth and adapters Side Cutters, Bucket shroud, Ripper Shank, Bolts and Nuts, Pins and Retainer, etc. |
| Model No. | Center Edge | Qty Req | End Edge | Qty Req |
| D60A, D65A.D60E, D65E | 144-70-11131144-920-1120 | 22 | 144-70-11180144-70-11190 | 11 |
| D80A, D80E,D85A, D85E, | 154-70-11314 | 3 | 150-70-21346150-70-21356 | 11 |
| D135A, D155A-2 | 175-70-26310175-70-21115 | 12 | 175-70-21126175-70-21136 | 11 |
| D135A, D155A-2 | 175-70-26310 | 3 | 175-71-22272175-71-22282 | 11 |
| D135A, D155A-2 | 175-72-21123 | 4 | 175-70-21126175-70-21136 | 11 |
| D150A, D155A | 175-71-11242 | 2 | 175-71-22271175-71-22281 | 11 |
| D150A, D155A | 175-70-21114 | 2 | 175-70-21125175-70-21135 | 11 |
| D155A-3 D155AX | 195-70-1249217A-71-11351 | 12 | 17M-71-2193017M-71-21940 | 11 |
| D275A | 195-71-1165417M-71-21550 | 12 | 17M-71-2193017M-71-21940 | 11 |
| D355A | 195-71-11654 | 3 | 195-71-11173195-71-11183 | 11 |
| D355A | 195-70-12492195-71-11654 | 32 | 195-71-51630195-71-51640 | 11 |
| D375A | 198-72-11181198-71-11181 | 22 | 195-71-61930195-71-61940 | 11 |
| D375A | 198-72-11181195-71-61550 | 22 | 195-71-61930195-71-61940 | 11 |
Productos relacionados
-
LS550-1750JR 93295740 HENSLEY J-Bolt Lip Shrouds
dientes de cuboDescription 93295740 LS5501750JR Hensley Bucket Lip Protector Replacement Aftermarket OEM Parts 93295740/LS5501750JR/932-957-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
6G4372 Wear Strip Fits Caterpillar 14M 14M3 16M 16M3 18M3
dientes de cuboDescription 6G4372 Wear Guide for Grader Engine 16M 120H 140G 140H 16G 160H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates,...
-
5T8367 Caterpillar BronzeWear-Strip
dientes de cuboDescription 5T8367 Caterpillar Bronze Wear-Strip, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates, CATERPlLLAR Loader...
-
Cat Style Excavator Bucket Tooth 9W8552RC
dientes de cuboDescription C ompany Introduction yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing excavator tooth, and adapters. With fully equipped facilities, we have redundant manufacturing capabilities that enable us to produce top quality...


