Komatsu D155 Dozer Cutting Edges and End Bits 17A-71-11351
Description Komatsu blades information Popular Komatsu blades Cutting edges Pictures Hot Tags: komatsu d155 dozer cutting edges and end bits 17a-71-11351, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, cat...
وصف
Komatsu blades
information
Popular Komatsu blades
Cutting edges Pictures
Hot Tags: komatsu d155 dozer cutting edges and end bits 17a-71-11351, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
cat cutting edge
,
4T6381
,
double bevel cutting edge
,
17M 71 21550
,
caterpillar blades
,
bolt on reversible blade
| اسم | Dozer cutting edges and end bits |
| رقم القطعة | 17A-71-11351 |
| يكتب | | > DBF Cutting Edge |
| البعد | 764*330*30 5*1" |
| Unit weight | 55kgs |
| Bolt and nut | 17A-71-12451+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D155A |
| Popular item | 175-70-26310, 195-71-11654, 144-70-11131, 154-81-11191, 144-920-1120, 17M-71-21550, 195-71-61550, 17M-71-21550, 17A-71-11351, 198-71-11181, 198-72-11181, 11G-71-31170, 154-81-11190, 144-920-1120, 154-70-11314, 144-70-11131, 154-81-11191, 154-70-11314, 130-70-61170a?|a?| |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. End Bit:16-75mm |
| Different type | DBF cutting edge ||, DBF Cutting Edges |>, DBF Cutting Edges < > |
| Service | Please kindly offer us the part no. list or relevant machine model no. We can also produce bucket teeth and adapters from customers drawings or samples. |
| Product Range | Motor Grader Blades and End Bits, Dozer Cutting Edge, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, Scraper Cutting Edge, Bucket Teeth and adapters Side Cutters, Bucket shroud, Ripper Shank, Bolts and Nuts, Pins and Retainer, etc. |
| Model No. | Center Edge | Qty Req | End Edge | Qty Req |
| D60A, D65A.D60E, D65E | 144-70-11131144-920-1120 | 22 | 144-70-11180144-70-11190 | 11 |
| D80A, D80E,D85A, D85E, | 154-70-11314 | 3 | 150-70-21346150-70-21356 | 11 |
| D135A, D155A-2 | 175-70-26310175-70-21115 | 12 | 175-70-21126175-70-21136 | 11 |
| D135A, D155A-2 | 175-70-26310 | 3 | 175-71-22272175-71-22282 | 11 |
| D135A, D155A-2 | 175-72-21123 | 4 | 175-70-21126175-70-21136 | 11 |
| D150A, D155A | 175-71-11242 | 2 | 175-71-22271175-71-22281 | 11 |
| D150A, D155A | 175-70-21114 | 2 | 175-70-21125175-70-21135 | 11 |
| D155A-3 D155AX | 195-70-1249217A-71-11351 | 12 | 17M-71-2193017M-71-21940 | 11 |
| D275A | 195-71-1165417M-71-21550 | 12 | 17M-71-2193017M-71-21940 | 11 |
| D355A | 195-71-11654 | 3 | 195-71-11173195-71-11183 | 11 |
| D355A | 195-70-12492195-71-11654 | 32 | 195-71-51630195-71-51640 | 11 |
| D375A | 198-72-11181198-71-11181 | 22 | 195-71-61930195-71-61940 | 11 |
| D375A | 198-72-11181195-71-61550 | 22 | 195-71-61930195-71-61940 | 11 |
منتجات ذات صلة
-
550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD
bucket teethDescription 550WS252 KOMATSU LOWER VERTICAL SHROUD, Adapter Protector, Replacement Komatsu Wear Plate System, Wear Runners, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Mining Tooth System and shovel lip shroud. Bucket Protection Part...
-
DP7C8930 Wear Strip For Caterpillar Motor Grader
bucket teethDescription The DP7C8930 wear plate is a higha??quality wear part designed for Caterpillar motor graders. It is engineered to deliver excellent wear resistance and long service life under demanding working conditions. Manufactured from premium alloy steel and...
-
Daewoo DH360 Bucket Tooth Adapter 713-00032RC
bucket teethDescription Product Specificatio n Daewoo bucket tooth adapter Ningbo Sanjin production All the bucket teeth and adapters made in our foundry are used advanced lost wax investment casting process. The main process for excavator bucket teeth includes:...
-
Cat Style Excavator J350 1U3352 Bucket Teeth or Tooth
bucket teethDescription C ompany Introduction Ningbo Sanjin factory produce a large inventory of bucket teeth and reliable quality bucket tooth. You can get reliable quality, factory price, quick Response and excellent service from us. All of our efforts is to make...


