Caterpillar Style Dozer Cutting Edge Blades 6Y5540
Description Dozer cutting edge information: Popular dozer cutting edge Dozer cutting edge pictures Hot Tags: caterpillar style dozer cutting edge blades 6y5540, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,...
وصف
Dozer cutting edge
information:
Popular dozer cutting edge
Dozer cutting edge pictures
Hot Tags: caterpillar style dozer cutting edge blades 6y5540, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
double bevel cutting edge
,
caterpillar dozer blades
,
17M 71 21550
,
bolt on reversible blade
,
equipment cutting edges
,
17A 71 11351
| اسم | Cutting edge blades |
| رقم القطعة | 6Y5540 |
| يكتب | |> DBF Cutting Edge |
| البعد | 803*330*30 5*1" |
| Unit weight | 57kgs |
| Bolt and nut | 4J9058+ 2J3507 |
| Alternative part no. | 4T9587 |
| Application | CAT Dozer D8L D8N D9N |
| Service | OEM Part No. or Customized |
| Popular item | 7T9125, 6Y5540, 4T6381, 7T5702, 9W1878, 4T3004???4T3009 , 4T8940, 4T2315, 4T2988, 3G4282 , 4T6659 , 4T3010 , 7T9126, 7T3492, 9U8057 , 9W5232, 9W4500, 9W7043, 9W6656, 9W4494, 135-9395, 4T6230, 112-2471 ,T198126, T120980???T120979, T162841, 710088S, 710064S, 720074NS, etc. |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time | 15-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm |
| Different type | DBF Cutting Edge ||, DBF Cutting Edges |>, DBF Cutting Edges < >, DBF serrated cutting edge |
| Dozer blades | Cutting edges and end bits, bulldozer cutting edges and end bits, cat cutting edge, caterpillar blades, caterpillar dozer blades, caterpillar blades, caterpillar cutting edge, dozer cutting edges, bulldozer cutting edge, bulldozer blades , etc. |
| نموذج | Center Edge | Qty Req | End Edge | Qty Req |
| D3C, D4C | 4T6230 | 2 | 6Y58396Y5840 | 11 |
| D4 | 4T2977 | 2 | 3G83213G8322 | 11 |
| D5 | 4T2978 | 1 | 3G82953G8296 | 11 |
| D6C | 4T3009 | 2 | 3G82973G8298 | 11 |
| D8K | 4T2988 | 3 | 3G83013G8302 | 11 |
| د8ل | 4T29984T2987 | 22 | 3G83173G8318 | 11 |
| د8ن | 4T63816Y5540 | 12 | 8E41938E4194 | 11 |
| D9N | 6Y55386Y5540 | 12 | 8E41978E4196 | 11 |
| د10ن | 9W66099W6608 | 22 | 8E41998E4198 | 11 |
منتجات ذات صلة
-
96089140, 550XS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH
bucket teethDescription 96089140, 55OXS252CL HENSLEY PC3000 Adapter LH, Bucket Welded on Adapter, HENSLEY Komatsu KMAX Bucket Adapter, Excavator LoaderBackhoe Skd Steer Atachment Point Holder, Hensley Style Standard Bucket Side Pin Tooth Adapters, OEM Aftermarket Komatsu...
-
LS5501750J Heavy GET Parts Lip Shroud
bucket teethDescription LS5501750J Komatsu BUCKET CENTER PROTECTION, Replacement Aftermarket OEM Parts 93295940/LS5501750J/932-959-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with delivery,...
-
LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 LIP SHROUD
bucket teethDescription LS5501750JL 93295840 Komatsu PC3000 Bucket Guard LH, Replacement Aftermarket OEM Parts LS5501750JL / 93295840/932-958-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket adapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
5T8366 Strip-Wear Fits Caterpillar 120G 120H 120H ES 120H NA 120K 12G 12H 12H ES
bucket teethDescription The 5T8366 bucket tooth is a core weara??resistant component designed for Caterpillar (CAT) excavators. Manufactured from higha??strength manganese steel via precision casting and heat treatment, it delivers exceptional hardness, impact...


