Caterpillar Style Cutting Edge End Bit 8E4193 8E4194
Description Dozer End Bit Parameter Dozer End Bit Pictures Normal Blades with bolts and nuts Hot Tags: caterpillar style cutting edge end bit 8e4193 8e4194, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, blade...
وصف
Dozer End Bit Parameter
Dozer End Bit Pictures
Normal Blades with bolts and nuts
Hot Tags: caterpillar style cutting edge end bit 8e4193 8e4194, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
blade cutting edge
,
Dozer Cutting Edges
,
dozer cutting edges and end bits
,
6J8814
,
8E4198
,
cutting edge parts
| اسم | Dozer end bits, end bit |
| رقم القطعة | 8E4193 |
| يكتب | Hot cupped end bit RH |
| البعد | 585*330*40 7*1" |
| Unit weight | 57.6kgs |
| Bolt and nut | 4F4042+2J3507 |
| Alternative part no. | 7T9089 |
| Application | CAT Dozer D8N |
| Service | OEM Part Number or Customized |
| Popular item | 3G8283/3G8284, 8E4193/ 8E4194, 8E4196/ 8E4197, 8E4198/8E4199, 9W1875/ 9W1876, 3G8319/3G8320, 9W8874/9W8875, 8E4545/8E4546, 9W8874/9W875, 9W6198 / 9W6199, 3G8315/3G8316, 9J1477/ 9J1478, 6Y4410/ 6Y4411, 9W1875/ 9W1876, 4T4435 / 4T4436, T223519/T223520???T204080/T204081, 9183811/9183812... |
| مادة | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Cutting edge and end bits: Plywood Pallets with plastic wrapBucket Teeth and Adapters: Plywood Cases with polybagBolts and Nuts/Pins and Retainers: Carbon box and plywood cases |
| MOQ | One order 1000kg |
| Delivery time | 15-30 days after order confirmation |
| Thickness | End Bit: 16-75mm |
| Different type | Hot cup end bit, Level cut end bit |
| Dozer blades | Dozer end bits, end bits, end bit dozer, end bits for dozer, dozer blade skid steer, dozer cutting edges for sale, bulldozer cutting edge, bucket cutting edgea?|a?| |
| Part number | وصف | Bolts | Nuts |
| 5D9553 | Grader blades | 3F5108 | 4K0367 |
| 7D1158 | Grader blades | 4F7827 | 2J3506 |
| 8E5530 | Grader End bits | 1J6762 | 2J3506 |
| 8E5531 | Grader End bits | 3F5108 | 4K0367 |
| 4T6659 | Dozer Cutting edges | 5J4773 | 2J3506 |
| 4T3009 | Dozer Cutting edges | 4F7827 | 2J3506 |
| 9W1878 | Dozer Cutting edges | 5J4773 | 5P8248 |
| 7T5702 | Dozer Cutting edges | 4J9258 | 2J3507 |
| 4T6695 | Loader Segment | 1J5607 | 2J3507 |
| 4T6699 | Loader Segment | 5P8823 | 3K9770 |
| 8E4193/8E4194 | Dozer End bits | 4J9058 | 2J3507 |
| 8E4198/8E4199 | Dozer End bits | 5P8823 | 3K9770 |
منتجات ذات صلة
-
Hensley RH550XS252CR PC3000 BUCKET ADAPTER
bucket teethDescription Komatsu PC3000 BUCKET ADAPTOR Hensley 550XS252CR 550XS252CL, Whee Loader Corner Adapter Komatsu Loader Excavator Dozer Spare Parts Casting Tooth Points, Center and Corner Tips, Komatsu Monoblock Teeth Adaptor, Replacement Parts Unitooth, Bucket...
-
LS550-1750JR 93295740 HENSLEY J-Bolt Lip Shrouds
bucket teethDescription 93295740 LS5501750JR Hensley Bucket Lip Protector Replacement Aftermarket OEM Parts 93295740/LS5501750JR/932-957-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with...
-
6Y6335 6Y6335R Bolt On Bucket Tooth For Backhoe Bucket
bucket teethDescription Product Specification F actory T our Advanced process Best performance Combining unique material with excellent heat treatment, our bucket teeth point can maximize its wear. And our design makes products more wear-resistant and durable! Perfect...
-
Cat Style Excavator Bucket Tooth 9W8552RC
bucket teethDescription C ompany Introduction yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing excavator tooth, and adapters. With fully equipped facilities, we have redundant manufacturing capabilities that enable us to produce top quality...


