Komatsu D155 Dozer Blades 195-70-12492
Description Komatsu cutting edge information Komatsu cutting edge pictures Hot Tags: komatsu d155 dozer blades 195-70-12492, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 17M 71 21550 , bulldozer cutting edges...
Description
Komatsu cutting edge
information
Komatsu cutting edge pictures
Hot Tags: komatsu d155 dozer blades 195-70-12492, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
17M 71 21550
,
bulldozer cutting edges and end bits
,
72 bucket cutting edge
,
dozer end bits
,
cat cutting edge
,
8E4198
| Name | Komatsu cutting edge, Komatsu blade |
| Part No. | 195-70-12492 |
| Type | | | DBF Cutting Edge |
| Dimension | 1327*330*30 9*1" |
| Unit weight | 96.6kgs |
| Bolt and nut | 17A-71-12451+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D155A, D355A, D375A, D455A |
| Popular item | 175-70-26310, 195-71-11654, 144-70-11131, 154-81-11191, 144-920-1120, 17M-71-21550, 195-71-61550, 17M-71-21550, 17A-71-11351, 198-71-11181, 198-72-11181, 11G-71-31170, 154-81-11190, 144-920-1120, 154-70-11314, 144-70-11131, 154-81-11191, 154-70-11314, 130-70-61170a?|a?| |
| Material | Heat-treated Manganese Steel 16Mn and Heat-treated Boron Steel 30MnB |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo by painting or stamping |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. End Bit:16-75mm |
| Different type | DBF cutting edge ||, DBF Cutting Edges |>, DBF Cutting Edges < > |
| Service | OEM Part Number or CustomizedWe can identify blades you need if you give the dimensions.We will provide professional and efficient service during the whole business process. |
| Product Range | Motor Grader Blades and End Bits, Dozer Cutting Edge, Loader Bucket Edges, Excavator Cutting edge, Scraper Cutting Edge, Bucket Teeth and adapters Side Cutters, Bucket shroud, Ripper Shank, Bolts and Nuts, Pins and Retainer, etc. |
Related products
-
LS4751400JR Komatsu Bucket Lip Shroud Right Hand
bucket teethDescription LS4751400JR PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Right Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
5T8366 Strip-Wear Fits Caterpillar 120G 120H 120H ES 120H NA 120K 12G 12H 12H ES
bucket teethDescription The 5T8366 bucket tooth is a core weara??resistant component designed for Caterpillar (CAT) excavators. Manufactured from higha??strength manganese steel via precision casting and heat treatment, it delivers exceptional hardness, impact...
-
5T8365 Strip Wear Fits CATERPILLAR
bucket teethDescription Caterpillar Style Strip Block 5T8365 /3807418/4D7542/4461522, Motor Grader Moldboard SlideStrip, WEAR STRIP fits Caterpilar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear plates,...
-
Kobelco SK200 bucket side cutter 2412N289D11 2412N289D21
bucket teethDescription Product Feature s Part Number: 2412N289D11, 2412N289D21 Name: Kobelco side cutter Model: Kobelco SK200 Type: Bolt-on 4 holes side cutters yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing different types of Kobelco...


