Equipment Bulldozer Cutting Edge 195-71-11654
Description Komatsu blades information Popular bulldozer Cutting edge Bulldozer cutting edge Pictures Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale, 8E4193...
Description
Komatsu blades
information
Popular bulldozer Cutting edge
Bulldozer cutting edge Pictures
Hot Tags: equipment bulldozer cutting edge 195-71-11654, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
8E4193
,
cutting edge parts
,
end bits for dozer
,
72 bucket cutting edge
,
d11 blade
,
dozer cutting edges for sale
| Name | Bulldozer cutting edge, equipment cutting edges |
| Part No. | 195-71-11654 |
| Type | | | DBF Cutting Edge |
| Dimension | 1064*330*30 7*1" |
| Single weight | 77.5kgs |
| Bolt and nut | 195-71-52280+17M-71-21530 |
| Application | Komatsu Dozer D275, D355, D375 |
| Material | Heat-treated Manganese Steel and Heat-treated Boron Steel |
| Color | Yellow, black, blue or as required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | Total 1000kg for one order |
| Delivery time | 20-30 days as per order quantity |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm. |
| Part No. | Description | Unit weight(kg) |
| 175-71-11242 | DBF Cutting Edges | 69.80 |
| 175-71-22271 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 175-71-22281 | Dozer End Bits | 42.10 |
| 154-70-11314 | DBF Cutting Edges | 54.50 |
| 150-70-21346 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 150-70-21356 | Dozer End Bits | 25.00 |
| 175-70-21115 | DBF Cutting Edges | 65.40 |
| 175-70-26310 | DBF Cutting Edges | 49.40 |
| 175-71-22272 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 175-71-22282 | Dozer End Bits | 39.60 |
| 195-71-11173 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11183 | Dozer End Bits | 62.60 |
| 195-71-11654 | DBF Cutting Edges | 77.50 |
| 175-70-21136 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 175-70-21126 | Dozer End Bits | 32.20 |
| 144-70-11131 | DBF Cutting Edges | 45.40 |
| 154-81-11191 | DBF Cutting Edges | 39.50 |
| 144-920-1120 | DBF Cutting Edges | 40.00 |
| 140-70-11170 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 140-70-11180 | Dozer End Bits | 14.70 |
| 17M-71-21550 | DBF Cutting Edges | 79.30 |
| 17M-71-21940 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 17M-71-21930 | Dozer End Bit | 67.00 |
| 198-71-11181 | DBF Cutting Edges | 143.00 |
| 198-72-11181 | DBF Cutting Edges | 101.00 |
| 195-71-61940 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61930 | Dozer End Bit | 111.00 |
| 195-71-61550 | DBF Cutting Edges | 105.60 |
| 7T9125 | DBF Cutting Edges | 67.00 |
| 6Y5540 | DBF Cutting Edges | 57.00 |
| 4T3009 | DBF Cutting Edges | 42.50 |
| 4T8940 | DBF Cutting Edges | 27.60 |
| 4T6381 | DBF Cutting Edges | 97.70 |
| 7T5702 | DBF Cutting Edges | 152.90 |
| 4T6659 | DBF Cutting Edges | 30.40 |
| 4T2988 | DBF Cutting Edges | 47.00 |
| 4T2989 | DBF Cutting Edges | 50.10 |
| 4T3013 | DBF Cutting Edges | 28.30 |
| 4T2948 | DBF Cutting Edges | 37.20 |
| 4T3010 | DBF Cutting Edges | 18.30 |
| 9W1878 | DBF Cutting Edges | 43.00 |
| 9W1875 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W1876 | Dozer End Bit | 25.60 |
| 9W8874 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 9W8875 | Dozer End Bit | 20.00 |
| 8E4194 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4193 | Dozer End Bit | 57.60 |
| 8E4196 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4197 | Dozer End Bit | 70.00 |
| 8E4198 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 8E4199 | Dozer End Bit | 116.00 |
| 4J8843 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 4J8844 | Dozer End Bit | 27.00 |
| 3G8319 | Dozer End Bits | 16.80 |
| 3G8320 | Dozer End Bits | 16.80 |
Related products
-
LS4751400JR Komatsu Bucket Lip Shroud Right Hand
bucket teethDescription LS4751400JR PC2000 Komatsu Corner Lip Shroud Right Hand, Bucket Guard, Wear Cap, Wing Shroud, KOMATSU PC3000 LOWER VERTICAL SHROUD, Replacement Komatsu Wear Protector System, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Mining Tooth System...
-
Lip Wear Protection WS141LL For Kommatsu PC200
bucket teethDescription Komatsu Parts J-Bolt Lip Wear Protection WS141LL, Replacement Komatsu Weld-on Bucket Guard Lip Shrouds, Gum Guard,Base edge protector, Wrap around shroud, Bucket Armour, Loader Excavator Wear Parts, Lip Protector, Komatsu mining backhoe and shovel...
-
XS250P XS250PX 95137240 PC2000 Excavator Teeth Pin
bucket teethDescription XS250PX XS250P Hensley Mining XS Tooth Pin, Part No. XS250PX, XS250P,XS250PC, KP250C, KP250X Suitable for Bucket Tooth &Adapter, used in Excavator, Digger, Wheel Loader, Skid Steer, Backhoe Loader, Scraper, Bulldozer China Wholesale Price Buy...
-
Kobelco SK200 bucket side cutter 2412N289D11 2412N289D21
bucket teethDescription Product Feature s Part Number: 2412N289D11, 2412N289D21 Name: Kobelco side cutter Model: Kobelco SK200 Type: Bolt-on 4 holes side cutters yfwearparts is an experienced investment casting foundry specialized in manufacturing different types of Kobelco...


