Cat Dozer Double Bevel Cutting Edges 7T9125
Description Dozer cutting edge information Popular dozer cutting edge Dozer cutting edge pictures FAQ 1) Q: Are you factory or trading company? Where is your factory? A: We are surely factory located in Ningbo City. And it will take about 2 hours by...
وصف
Dozer cutting edge
information
Popular dozer cutting edge
Dozer cutting edge pictures
التعليمات
1) Q: Are you factory or trading company? Where is your factory?
A: We are surely factory located in Ningbo City. And it will take about 2 hours by high-speed train from Shanghai to Ningbo. There is a big port Ningbo Port here to ship containers to all over the world.
2) Q: Can we make our own logo on your products?
A: Yes, we can make your logo by casting on bucket teeth and by stamping or painting on the blades.
3) Q: How many colors for the products? Can we change the color?
A: Normally we make it yellow, and we could change the color if you require, but we need to increase the price a little because it has a cost if we change the color on our painting line.
4) Q: How about your warranty?
A: Our warranty time is 12 months after shipment. We can provide free replacement if it is broken under normal work condition, but the warranty does not apply to any part which have been subject to misuse, neglect, accident, or not installed according to instructions and specifications.
5) Q: If I send you a drawing, can you make as my drawing? Can you make customized products?
A: Yes, we can make products according to your drawing, samples or even idea. Contact us for more details.
6) Q: I only know the machine model no., can you find the correct items for me?
A: Yes, please tell me the machine no., products pictures or dimensions, we will try best to find the correct part number.
Hot Tags: cat dozer double bevel cutting edges 7t9125, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, wholesale, price, buy, cheap, for sale,
66 bolt on cutting edge
,
end bits for dozer
,
replacement cutting edge for front end loader bucket
,
double bevel cutting edge
,
komatsu cutting edge
,
shank guards
| اسم | Dozer cutting edges |
| رقم القطعة | 7T9125 |
| يكتب | DBF Cutting Edges |> |
| البعد | 803*330*35 5*1" |
| Unit weight | 67kgs |
| Bolt and nut | 4F4042 + 2J3507 |
| Application | Caterpillar Dozer D8, D9 |
| Service | OEM&ODM or Customized |
| مادة | Heat-treated 16Mn and Heat-treated 30MnB Boron Steel |
| Color | Yellow or as customer required |
| Logo | No logo or customer logo |
| Package | Plywood Pallets with plastic wrap |
| MOQ | 1000kg for one order |
| Delivery time | 15-30 days after order confirmation |
| Thickness | Cutting Edges: 13mm to 80mm |
| Dozer blades | cat cutting edge, double bevel cutting edge, dozer cutting edges for sale, bulldozer blades, dozer blade skid steera?|a?| |
| نموذج | Center Edge | Qty Req | End Edge | Qty Req |
| D3C, D4C | 4T6230 | 2 | 6Y58396Y5840 | 11 |
| D4 | 4T2977 | 2 | 3G83213G8322 | 11 |
| D5 | 4T2978 | 1 | 3G82953G8296 | 11 |
| D6C | 4T3009 | 2 | 3G82973G8298 | 11 |
| D8K | 4T2988 | 3 | 3G83013G8302 | 11 |
| د8ل | 4T29984T2987 | 22 | 3G83173G8318 | 11 |
| د8ن | 4T63816Y5540 | 12 | 8E41938E4194 | 11 |
| D9N | 6Y55386Y5540 | 12 | 8E41978E4196 | 11 |
| د10ن | 9W66099W6608 | 22 | 8E41998E4198 | 11 |
منتجات ذات صلة
-
Hensley XS252RC Komatsu PC3000 Tooth Rock Chisel
bucket teethDescription XS252RC Bucket Tip for Komatsu PC3000 Excavators, Standard Rock Tooth for shovel excavators loaders, Side Pinned Tooth Pick Point Tip, Komatsu Excavator Backhoe Wheel Loader Bucket Attachments, Kmax XS Teeth System, DRP Hensley bucket teeth and...
-
Hensley RH550XS252CR PC3000 BUCKET ADAPTER
bucket teethDescription Komatsu PC3000 BUCKET ADAPTOR Hensley 550XS252CR 550XS252CL, Whee Loader Corner Adapter Komatsu Loader Excavator Dozer Spare Parts Casting Tooth Points, Center and Corner Tips, Komatsu Monoblock Teeth Adaptor, Replacement Parts Unitooth, Bucket...
-
LS5501750J Heavy GET Parts Lip Shroud
bucket teethDescription LS5501750J Komatsu BUCKET CENTER PROTECTION, Replacement Aftermarket OEM Parts 93295940/LS5501750J/932-959-40 Suitable for Dozers, Loaders, Excavators, Diggers, Buy Bucket odapters, guards & sidebars, Komatsu genuine, new parts with delivery,...
-
5T2925 Wear Strip Fits Caterpillar Motor Grader Models 120G 3126 135H C7 120K.
bucket teethDescription 5T2925 STRIP -WEAR Fits Caterpillar CAT 120G 120H 120K 120K2 135H, Motor Grader Moldboard Slide Strip, WEAR STRIP fits Caterpillar Aftermarket Parts, CAT Motor Grader Blade Slide Strip-Wear, Bronze Brass Casting Drawbar wear strip block wear...


